Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Dowiedz się, gdzie nabyć shuttersy.

Planując aranżację wnętrza, rzadko przeznacza się dużo uwagi na okna. W większości wypadków wybiera się klasyczne rozwiązanie, a więc zasłony i firany, które czasem zestawiane są z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno zyskujące sobie grono sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne typu shutters.

Cechy charakterystyczne okiennic ozdobnych shutters

Najważniejszym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych poruszają się, dzięki czemu można łatwo je ustawić w dowolnej pozycji, zależnie od zachcianek domowników. Wytwarza się je z płyt MDF, z drewna, jak również PCV. Shuttersy zakłada się z reguły na oknach, jakkolwiek równie dobrze sprawdzają się na drzwiach czy w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w polskich domach spotyka się w dalszym ciągu sporadycznie, ale większość z nas na pewno przyjrzała się im w telewizji lub w kinie, bowiem tego typu okiennice są często stosowane na terenach z gorącym klimatem, czyli w Afryce Południowej czy w Nowej Zelandii.

Shuttersy pasują do przeróżnych stylów wnętrz

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko świetnie wyglądają, ale mają także praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można regulować wykorzystanie padającego światła: latem uniemożliwiać nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – utrzymać ciepło przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i da się je zainstalować je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje oraz instaluje się je na zamówienie, co sprawia, iż są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom bardzo stylowy wygląd, w wyniku czego wpływają na podwyższenie wartości nieruchomości. Należy też zaznaczyć, iż ustawienie lameli shuttersów jest regulowane bez wykorzystania łańcuszków, co właściciele psotliwych zwierząt czy rodzice małych dzieci, które mogłyby wplątać się dyndające łańcuszki, uznają na pewno za dużą zaletę.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]