Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Kup kontenery na złom na ekombud.pl/kontenery-specjalne/.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże mnóstwo typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną budową i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie substancje można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki składowanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak zerwane płytki parkietowe lub ceramiczne, zdemontowane elementy stolarki otworowej, jak również gruz, złom – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie płynnej lub półpłynnej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych i magazynów

W przypadku ładunków o większych rozmiarach, które nie są odpadami bądź potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są głównie dla magazynów i firm transportowych.

Nasze dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]