Jeździeckie akcesoria treningowe – lonża dla konia

Kup lonżę dla konia.

Lonża to akcesorium bardzo często stosowane w trakcie nauki jazdy konnej oraz tresur. Jakiego typu lonże jeździeckie są obecne w sprzedaży? Z czego są produkowane te przyrządy i gdzie poleca się je kupować?

Lonża jeździecka – rodzaje i jej funkcja

Lonża jeździecka to właściwie długa lina, zazwyczaj mająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest wierzchowiec w trakcie nauki jazdy i treningu umiejętności związanych z dosiadaniem, trzymaniem wodzy, łapaniem strzemion, a także utrzymywaniem równowagi w siodle. Koń prowadzony jest po zarysie koła, a lonża służy do kontrolowania reakcji zwierzęcia. Narzędzie to wykorzystują także zawodnicy woltyżerki oraz akrobaci cyrkowi do szlifowania technik i zabezpieczania wykonywanych akrobacji. Lonża jest w dodatku pomocna przy hipoterapii. Lonżę jeździecką stosuje się również w trakcie treningu bez jeźdźca – w takiej sytuacji jest stosowana do ćwiczenia młodych zwierząt oraz dostarczenia im adekwatnej porcji aktywności.

Lonża jeździecka – gdzie znaleźć asortyment od renomowanych firm?

Duże spektrum przyrządów jeździeckich znajdziesz w dobrze zaopatrzonych sklepach online, które sprzedają specjalistyczny ekwipunek w dobrych cenach. Dostarczają one specjalistyczne lonże dla konia od najlepszych producentów – takich jak Start, Imperial Riding czy Jumptec. Interesuje Cię lonża dla konia w czarnym, błękitnym, a może różowym kolorze? Internetowy sklep jeździecki Horse-Trade oferuje ogromny asortyment produktów, które spełnią oczekiwania najbardziej wybrednych dżokejów. W sklepie obecne są artykuły wykonane między innymi z nylonu. Lonże zaopatrzone są w obrotowe zapięcie, a delikatne tworzywo jest miłe w dotyku.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]