Kilka ciekawostek związanych z koszulkami polo

Dalsze informacje o koszulkach polo.

Koszulki polo z początku kojarzone wyłącznie ze sportem, dzisiaj noszone są nie tylko przez zawodników, ale są również odzieżą codzienną, wybieraną wtedy, kiedy potrzebujemy poczuć się komfortowo. To, jak przebiegała historia tego rodzaju koszulek, opisujemy w tym artykule.

Koszulka polo – odzież, która okazała się rewolucyjna

Wygląd koszulki polo w mgnieniu oka rozpozna każdy z nas. To typ koszuli z krótkimi rękawami i kołnierzem, który odróżnia się tym, iż na wysokości torsu posiada rozcięcie zapinane na 2 , a niekiedy 3 guziki. Na przekór swojej nazwie, to co w dzisiejszych czasach tytułujemy koszulką polo, pojawiło się wiek temu jako strój zaprojektowany dla tenisistów, aczkolwiek faktycznie koszule o podobnym kroju zakładali zawodnicy uprawiający polo już kilkadziesiąt lat wcześniej. Ten innowacyjny krój koszulki sportowej był praktycznie rewolucją, bo miał kilka zalet likwidujących problemy, z którymi borykali się zawodowi tenisiści, przymuszani do gry z długimi rękawami oraz w krawacie. Przejęty od sportów jeździeckich fason luźniejszej koszuli posiadał więc krótkie rękawy, które nie przesuwały się na dłonie, a także sztywny i wysoki kołnierz, który można było postawić tak, aby osłaniał szyję przed poparzeniami słonecznymi.

Koszulka polo to nie tylko Koszulki polo dla sportowców – wybieraj te wytworzone z trwałej tkaniny

Koszulki polo szybko przyjęły się wśród profesjonalnych zawodników, pomału trafiając do innych dyscyplin sportowych. Dziś poza kortem tenisowym są na ogół noszone na polach golfowych, lecz też regularnie wybierają je między innymi zawodnicy łucznictwa. Jednakże prostota ich kroju sprawiła, że nieoczekiwanie wyszły one poza sferę sportu i stały się częścią naszej codziennej odzieży. Zaczynając od lat osiemdziesiątych XX w. jednokolorowe koszulki polo zaczęli ubierać biznesmeni w mniej formalnych sytuacjach, zaś dzisiaj mało kto jest zaskoczony takim zestawieniem nawet na ważnym spotkaniu. Dodatkowo, bardziej fantazyjne koszulki polo w pasy albo inne wzory spopularyzowali również muzycy, w szczególności raperzy.

Należy uwydatnić, iż koszulki polo różnią się przeznaczeniem. Te przeznaczone do wykorzystania podczas treningu powinny być wytworzone z dobrej jakości, mocnej tkaniny, która umożliwi należyte odprowadzanie potu, natomiast te do noszenia na co dzień zwykle produkowane są z bawełny.

Nasze dane:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]