Listwy podłogowe a styl pomieszczenia – jakie wybrać?

Kup listwy podłogowe.

Wydają się mało znaczącym detalem, jednak ich charakter ma duży wpływ na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne poprowadzenie kabli oraz ochraniają dolne partie ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To na pewno wystarczający powód, by nie bagatelizować ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i doskonale koresponduje ze stylowymi meblami bądź dodatkami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z MDF albo PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wytworzone zarówno z litego drewna, jak i innych materiałów. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeżeli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]