Najważniejsze cechy anteny telewizyjnej

Kup antenę naziemną.

W przeważającej większości domostw dostrzec można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. By jednak odbiornik nie okazał się bezużytecznym gadżetem, należy zainwestować też we właściwą antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w rozmaitych sytuacjach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest obecnie wyjątkowo szeroki. W sprzedaży dostępne są anteny DIGIT i ASR – DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T oraz anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne teraz w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się głównie łatwością instalacji. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w rękach przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które obecnie proponują nam producenci, odznaczają się również wysoką odpornością na wpływ zmiennych czynników atmosferycznych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez naprawdę długi okres czasu.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej zakupie?

Szeroka oferta anten tego typu sprawiła, że należy mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy zastosować. Należy wiedzieć, że pod uwagę należy brać bardzo dużo uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników można błyskawicznie wyszukać w Internecie. Liczy się również moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Uwzględnić powinno się w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Wielkie znaczenie ma także to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy też w mieście.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]