Naturalne maski do włosów z keratyną i wyciągami roślinnymi

Jeśli potrzebujesz naturalnych masek do włosów, koniecznie odwiedź tę stronę.

Nasze włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich wygląd niekorzystnie oddziałują m.in. częste zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, słońce lub silny wiatr. Jednakowo szkodliwa może okazać się stylizacja przy pomocy suszarki lub prostownicy, koloryzacja, użycie nieodpowiednich kosmetyków czy też zasypianie z mokrymi włosami. To powoduje, że włosy potrzebują stałej pielęgnacji. O ile zniszczenia nie są zbyt duże, możemy w tym celu użyć odżywki. Często jednak ten kosmetyk okazuje się nieskuteczny.

Co odróżnia maski nawilżające do włosów od odżywek?

Naturalne maski do włosów powodują bardziej intensywną odbudowę aniżeli typowe odżywki. Lepiej też zabezpieczają włosy. Specjaliści często nazywają je „jedzeniem” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, które umożliwiają odbudowanie nawet bardzo wyniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek metoda aplikacji – trzeba je trzymać na włosach dłużej. Żeby dotarły w głąb komórek włosów i skóry, powinno się je spłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich intensywne działanie, rekomenduje się używać ich nie częściej niż raz w tygodniu.

Maski nawilżające do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej składników wpływających na poprawę stanu włosów. W zależności od zastosowania danego kosmetyku, pojedyncze składniki mogą być zestawione tak, żeby chronić włosy przed niekorzystnymi czynnikami (na przykład promieniami UV) lub by je odbudować. W tym celu stosuje się takie substancje jak wszelkiego typu olejki, silikony, a także keratyna. Naturalne maski do włosów mają w sobie prócz tego ekstrakty roślinne (między innymi z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]