Poznaj ofertę zamienników kapsułek do ekspresu Nespresso?

Na cafessima.pl znajdziesz więcej szczegółów o kapsułki Nespresso zamienniki.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych sympatyków. Obecnie jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wykonuje wiele renomowanych firm.

Czy są w sprzedaży zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezzasadna obawa. Patent na ten typ kapsułek wygasł 2012 r. więc w tej chwili w sprzedaży dostępnych są dziesiątki rozmaitych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków firm jest włoska Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu arabiki i robusty. Innym słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku połączeń robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miejscowości, czyli Trieste, Firenze, Venezia oraz Roma. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty palonego drewna, pieczonego chleba czy suszonych owoców. Inni cenieni włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) i Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Intense).

Zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso także od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso wytwarza też rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim poziomie intensywności, np. Sublimo, Intensiva czy Classico Italiano, w tym też kawy aromatyzowane – Vanilla, Chocolate, Hazelnut oraz Carmel.

Podstawowe opakowania dostępne w większości sklepów mieszczą zazwyczaj 10 sztuk kawy w kapsułkach. Jednak dla odbiorców, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów także pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala znacznie obniżyć cenę napoju. W przypadku, kiedy kupujący ma obawy, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po dodatkową informację do właściciela sklepu.

Nasze dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]