Profesjonalne skanery 3D – ceny takiego sprzętu są przystępne

Jeśli potrzebujesz skanerów 3D, koniecznie sprawdź cadxpert.pl.

W ofercie CadXpert znajdują się profesjonalne skanery 3D. W sklepie dostępne są urządzenia od następujących producentów:
– Shining 3D – skanery FreeScan i EinScan,
– DOF (Degree of Freedom) – skanery dla protetyków dentystycznych,
– RS SCAN – ortopedyczne skanery 3D.

Skanery 3D Shining – urządzenia od autora wielu patentów

Firma Shining 3D już od ponad dziesięciu lat (tj. od 2004 roku) wytwarza wysokiej klasy urządzenia do druku 3D (skanery 3D, ale też drukarki 3D, oprogramowanie oraz usługi produkcji i projektowania). Shining 3D wyróżnia się innowacyjnością, jest też autorem szeregu patentów – do końca 2015 roku sfinalizowali ich w sumie kilkaset (m.in. na oprogramowanie oraz wzory). Skanery 3D tego producenta są szeroko wykorzystywane w lotnictwie, medycynie, edukacji i innych licznych sektorach przemysłu. Sprzęt Shining 3D dąży do zredukowania nakładów na produkcję, a jednocześnie poprawy jakości oraz podwyższenia wydajności.

Skanery 3D DOF – zalety kolekcji Freedom, Edge oraz Swing

Rozróżnia się DOF skanerów 3D marki Degree of Freedom:
– Edge – to linia produktów, które cechują się szybkością oraz dokładnością. Z wykorzystaniem aż sześciu technik skanowania do wyboru można jeszcze staranniej dostosować możliwości sprzętu do zapotrzebowań użytkownika. Skanery 3D należące do tej kolekcji zapewniają wysoką precyzję skanów, a zarazem są wydajne oraz proste w obsłudze. Możliwe jest zeskanowanie również powierzchni o trudnym dostępie (jak np. wycisku stomatologicznego), dlatego są stosowane w ortodoncji oraz dentystyce.
– Freedom – ta linia produktów jest najprecyzyjniej działająca i najszybsza. Z wykorzystaniem technologii Stable Scan Stage (SSS), która wykorzystuje ruchomą jednostkę optyczną, skan jest niesłychanie dokładny. Szybkie działanie, wygodna i prosta obsługa, stabilny pomiar danych to dodatkowe atuty skanerów 3D z linii Freedom.
– Swing – skanery z tej kolekcji wyróżniają się dwiema kamerami, kształtem (przypominają literę L), prostą obsługą oraz dużą efektywnością i prędkością pomiarów. W ofercie sklepu CadXpert dostępne są też skanery 3D HD – zastosowane w nich aparaty o wysokiej rozdzielczości zapewniają efekt w jakości HD.

Skaner 3D Tiger od RS SCAN dla ortopedów oraz producentów obuwia

Trzecia kategoria skanerów 3D w sklepie CadXpert to ortopedyczny skaner 3D Tiger – asortyment marki RS Scan. Czym wyróżnia się ten sprzęt? Ponadprzeciętną szybkością pracy – skanowanie trwa nie dłużej niż 15 sekund. Zastosowanie aż 9 kamer: ośmiu w kolorze i jednej monochromatycznej zapewnia doskonałe odzwierciedlenie obiektów oraz precyzję. Urządzenie Tiger jest stworzone przede wszystkim do rehabilitantów, producentów obuwia i ortopedów. Dokładność jego działania jest stosowana do odwzorowywania wkładek, butów i stóp.

Skanery 3D nie są dzisiaj dużym wydatkiem

Druk 3D oraz skan 3D cały czas ewoluują, a każde następujące zmiany powodują zastosowanie coraz to nowszych technik oraz półproduktów. To wszystko sprawia, iż skanery 3D i ich cena sukcesywnie obniżają się. Niegdyś był to sprzęt, który kupowały jedynie największe marki, współcześnie profesjonalny skaner 3D to wydatek, na który stać nawet niewielka firma. W asortymencie CadXpert proste modele skanerów 3D dostępne są w cenie już od 7000 złotych (np. model Shining3D Einscan SE). To niewielkich rozmiarów urządzenie o wadze niecałych 3 kg łączy w sobie skan w połączeniu z drukiem 3D, pracuje precyzyjnie, szybko, a przy tym odwzorowuje każdy detal.

Gdzie najlepiej kupować skanery 3D?

Czy wygodniej nabyć wysokiej klasy skaner 3D w sklepie stacjonarnym czy online? Za zakupami przez internet przemawia opcja zrobienia ich o dowolnej godzinie dnia, jak również nieograniczony czas, aby dobrze przemyśleć dobór urządzenia dostosowanego do naszych potrzeb. A z zakupów w sklepie stacjonarnym? Możliwość obejrzenia urządzeń na żywo i skorzystanie z porady ekspertów. Ale da się łączyć jedno z drugim – można wybrać przez internet wstępnie jakieś urządzenie, a potem umówić się (przez formularz kontaktowy, telefonicznie bądź mailem) na konsultacje w showroomie CadXpert, który znajduje się w Krakowie. Skaner 3D albo inne urządzenie do druku przestrzennego to poważna inwestycja, wobec tego najlepiej podjąć decyzję o jego zakupie po skorzystaniu z merytorycznego wsparcia doradców CadXpert. Po sprzedaży CadXpert zapewnia warsztaty dla użytkowników z obsługi urządzenia, pełną obsługę posprzedażową, jak również wsparcie techniczne.

Nasze dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]