Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Uzyskaj więcej informacji o shuttersami w sypialni.

Szutersy (shutters), a więc dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się najczęściej z wystrojem wnętrz w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Tymczasem ten element zabezpieczenia okiennic można użyć również w europejskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a przy tym bardzo dobrze wyglądające rozwiązanie, które w wielu aranżacjach zda egzamin lepiej niż popularne aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – zauważalnie podnoszą estetykę pokoju

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, będą wypełniały podwójną funkcję – dekoracyjną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne wyraźnie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu doskonale uzupełniają wygląd większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, ponieważ to w salonie przyjmuje się gości, a także spędza się w nim sporą część dnia. Dlatego więc warto zadbać, aby ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale także przytulny. Swoboda ustawienia stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła wnikającego do salonu, co pozwala np. na całkowite jego przyciemnienie, jeśli chcemy zobaczyć coś w telewizji, lub jego przyjemne ściemnienie, gdy pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – niezmiernie łatwa pielęgnacja

Opcja kontroli przenikania światła do wnętrza jest zdecydowanie najistotniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak także z innej przyczyny – dzięki nim da się efektywnie regulować temperaturę wnętrza, która ma znaczny wpływ na nasz spokojny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie letnim łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, z kolei zimą o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Dodatkowo okiennice typu shutters lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to także doskonałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach gromadzi się mniej drobinek kurzu aniżeli w fałdkach firanek, a ich konserwacja jest bardzo łatwa i trwa zaledwie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się również w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecka.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]