Skokowe, ujeżdżeniowe, transportowe – o ochraniaczach dla koni

Chcesz zamówić ochraniacze dla konia? Skieruj się na ten adres.

Ci, którzy zwyczajnie nie interesują się jeździectwem, nieraz są zdziwione, że kończyny koni powinno się zakrywać odpowiednimi ochraniaczami. Oferta produktów tego typu jest niezwykle bogata i na rynku oferowanych jest kilkaset ochraniaczy dla koni wytworzonych z przeróżnych surowców. To sprawia, iż także doświadczeni jeźdźcy miewają często problem z ich wyborem.

Ochraniacze dla koni – zamów rodzaj pasujący do czynności, w której uczestniczy zwierzę

Najważniejsza wytyczną do doboru ochraniaczy, które trzeba nałożyć zwierzęciu, jest typ aktywności, jaką w danym momencie podejmuje koń. Jest mnóstwo rodzajów ochraniaczy: ujeżdżeniowe, skokowe, crossowe, rajdowe, transportowe, stajenne i specjalistyczne, a każde z wymienionych spełnia odrobinę inną rolę. Na przykład, ochraniacze ujeżdżeniowe minimalizują niebezpieczeństwo powstania urazów mechanicznych, stłuczeń, a także skaleczeń, które czasem przytrafiają się w trakcie ćwiczeń ujeżdżeniowych. Takie ochraniacze znakomicie absorbują siłę uderzenia, a przy tym podtrzymują staw pęcinowy. Z kolei ochraniacze skokowe cechują się mocną zabudową skupioną na zakryciu boków oraz tylnej powierzchni kończyny konia, co chroni ją w przypadku zderzenia z drążkiem przeszkody. Ochraniaczami transportowymi zaś zabezpiecza się kończyny koni sportowych, które ze względu na uczestnictwo w różnych konkursach jeździeckich przewożone są często nawet kilkadziesiąt kilometrów od stadniny. Powinny one być wykonane z materiałów, które nie spowodują powstania uszkodzeń skóry nawet w trakcie dalekiej podróży. W sklepach z asortymentem jeździeckim znajdziesz też kaloszki dla konia, które opracowano z myślą o zwierzętach biorących udział w wyścigach. Kaloszki osłaniają piętkę koni.

Ochraniacze dla konia – z jakich materiałów są produkowane?

Kupujący poszukujący ochraniaczy dla koni natrafią na niesłychanie obszerną ofertę artykułów, różniących się od siebie nie tylko tworzywem, z których są wytwarzane, ale kosztem. Naturalnie, najbardziej interesujące na pierwszy rzut oka są ochraniacze skórzane, jednak wymagają one należytej troski i konserwacji po każdym użyciu, inaczej za jakiś czas będzie trzeba kupić nowe. Inne tworzywa, z których wytwarza się ochraniacze, to wytrzymały i lekki neopren oraz inne tworzywa sztuczne. W sklepach sprzedawane są także gumowe kaloszki dla koni.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]