Szukasz zewnętrznych balustrad balkonowych? Zawsze stawiaj na jakość!

Dowiedz się więcej o balustradach drewnianych na taras na https://tinyurl.com/2duxqxlk.

Gdy kupujemy mieszkanie z reguły nie mamy nic do powiedzenia w kwestii estetyki balkonu, bo deweloper na pewno wcześniej ustalił już wysokość oraz wygląd barierek. Jednak jeśli stawiamy własny dom mamy możliwość na własną rękę podjąć decyzję o tym, jak w najdrobniejszych szczegółach będzie prezentować się nasz taras lub balkon.

Balustrady balkonowe i na taras – kto pomoże w ich wyborze?

Na to jaka balustrada na balkon dobrze spełni swoje zadania w nowo projektowanym domu ma wpływ kilka okoliczności. To w głównej mierze budowa balkonu – inne barierki sprawdzą się na balkonie zbudowanym na bazie prostokąta, a inne na balkonie skonstruowanym na planie prostokąta, a inna na całkiem modnych w ostatnich latach balkonach owalnych. Najrozsądniejsze przedstawić swoje oczekiwania architektowi, który wykonuje projekt budowlany obiektu i wraz z nim ustalić finalny design balkonu. Architekt bez wątpienia zadba o to, żeby projekt spełniał wszystkie dyspozycje dotyczące bezpieczeństwa ich eksploatacji, a więc ustali należytą wysokość poręczy i rozstaw tralek, a w dalszej kolejności dobierze rozwiązania estetyczne współgrające z charakterem domu.

Balustrady balkonowe i na taras – kieruj się jakością, a nie ich ceną

Architekci mogą do swoich projektów wybrać kilka modeli balustrad balkonowych wykonanych z przeróżnych materiałów: z drewna, z betonu, z kamienia, a nawet szkła. Dziś zazwyczaj korzysta się z balustrad wytworzonych z czarnej stali, które dobrze pasują do prostych form rozpowszechnionych w nowoczesnym budownictwie. Trendem na topie jest wykorzystanie w roli wypełnienia przęseł na balkonach nie tralek z metalu, a siatki bądź przejrzystych oraz mlecznych tafli szkła. Stalowe balustrady jednakże trudno dopasować do tradycyjnego góralskiego budownictwa, gdzie niezastąpione są drewniane balustrady balkonowe, żeby stylistyka domu zachowała balans. Balustrady z drewna sprawdzą się także doskonale na tarasie domku na działce czy domku letniskowego. Tralki i poręcze z drewna zabezpieczone stosownymi środkami osłaniającymi przed wpływem wody są w stanie zachować się w bardzo dobrej kondycji przez wiele lat.
Miejmy na względzie to, że podczas zakupu balustrady na balkon, bez znaczenia czy drewnianej czy ze szkła, należy kierować się w pierwszej kolejności jakością, a nie jej ceną. Główną rolą balustrady jest zagwarantowanie bezpieczeństwa użytkownikom, a to jest przecież bezcenne.

Nasze dane:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]