Utrzymanie czystości dużych powierzchni – o mopach profesjonalnych

Dowiedz się, gdzie zamówić mopy płaskie z wyciskarką.

Czyszczenie podłogi wydaje się obowiązkiem bardzo prostym – potrzebne są do tego woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Jednakże sprawa się komplikuje, jeśli chodzi o nietypowe, kłopotliwe do usunięcia zabrudzenia bądź znaczną powierzchnię. Wtedy należy sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi na co dzień w naszych domach sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Profesjonalne mopy do podłogi – czym się charakteryzują?

Na wydajność mopa mają wpływ zwłaszcza dwa czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany. Pierwszy atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia posadzki o dużym metrażu – przykładowo hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego solidność. Warto również mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej ścierają ubrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do profesjonalnych mopów do podłogi

Sam mop to za mało, aby pracownicy zespołów sprzątających mogli wydajnie i szybko myć podłogi. Prawie jednakowo ważne są także dodatkowe akcesoria. Wśród nich szczególną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Musi on być w miarę lekki, a jego długość – proporcjonalna do wzrostu pracownika. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a prawidłowo dobrane znacznie upraszcza i skraca czas mycia posadzek. W czasie czyszczenia wielkich powierzchni rekomendujemy wybrać zestaw mopa z wiadrem.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]