Zawsze czyste dłonie – antybakteryjny żel do rąk

Chcesz zamówić żel do dezynfekcji rąk? Odwiedź ten adres.

Na każdym cm2 skóry rąk może bytować nawet do pięciu milionów bakterii. Spora część tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach przenoszą się bakterie, pasożyty i wirusy powodujące bardzo poważne choroby. Z tej przyczyny higiena rąk jest koniecznością. Za pomocą normalnego mydła możemy jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90% drobnoustrojów. Zwykle to satysfakcjonujący wynik, jakkolwiek w wielu sytuacjach niezbędne będzie skorzystanie z o wiele efektywniejszych preparatów.

Żel do dezynfekcji rąk – gdzie jest stosowany

Mydło dezynfekujące znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Regularnie używane jest w instytucjach służby zdrowia – przychodniach, gabinetach dentystycznych czy szpitalach. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i żyjącymi na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać też zatrudnieni w przemyśle gastronomicznym – w szczególności po przygotowywaniu dań z mięsa (przede wszystkim z drobiu), jajek czy mleka, ponieważ te artykuły spożywcze, gdy są surowe, często zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie wzbogacone o związki likwidujące drobnoustroje – zwykle jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają również postać żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych objętościach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przygotowanych do wykorzystania w dozownikach ściennych, nierzadko posiadających fotokomórkę bądź przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]